Wednesday, October 26, 2016

O Was w 'Mam Startup' - Polecam!


Na naszych stronach pojawiło się ostatnio kilka artykułów dotyczących współdzielonego podróżowania oraz oferowania łóżka w swoim domu zupełnie obcym osobom. Do tego grona może dołączyć Społeczność I am SGL, w której ludzie dzielą się, tym co najcenniejsze –własnym czasem. Nagrodą są bliskie relacje tworzone między członkami Społeczności. Wartość, która po latach fascynacji karierą i rozwojem, zaczyna nabierać coraz większego znaczenia.



Dla kogo została stworzona Społeczność I am SGL? Dla wszystkich, którzy chcą powiększyć grono znajomych i są otwarci na nowe znajomości . Mają w sobie tolerancję i szacunek dla granic innych. Przynależność do SGLi pozwala wyjść poza utarte ścieżki, poznać nowych ludzi i po prostu w miły sposób spędzić czas. Społeczność tworzą głównie osoby nie będący w związkach, czyli SGLe, bo to dla nich najczęściej szeroka siatka znajomych odgrywa istotną rolę. Znalezienie towarzystwa na weekendowy wypad, kogoś kto pomoże skręcić meble albo zawiezie nas do lekarza, w czasach gdy nie zawsze nawet znamy naszych sąsiadów, jest tym łatwiejsze, im więcej jest wokół nas życzliwych nam ludzi.
Takie zadanie stawia sobie właśnie założyciel Społeczności I am SGL, Mariusz Majewski – zbudowanie Społeczności, dzięki której nikt nie będzie się już czuł samotny, bo zawsze znajdzie innego SGLa chętnego do pomocy lub spędzenia wspólnie czasu.Społeczność I am SGL to ruch oparty w pełni na działaniach jej członków i to oni nadają jej charakter. Dołączenie do Społeczności, poprzez utworzenie własnego profilu, oznacza, że możesz stworzyć własną lokalną grupę, zaproponować jej formę aktywności, która dla Ciebie jest najbardziej atrakcyjna albo poszukać wydarzenia, w którym chętnie weźmiesz udział. Daje to możliwość poznawania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Unikalną funkcją aplikacji, będącej bazą na której tworzona jest Społeczność, jest możliwość lokalizacji innych członków na mapie. Daje Ci to możliwość określenia, czy w pobliżu Twojego miejsca pobytu jest inny SGL, z którym możesz spotkać się kawie, zjeść wspólnie lunch, albo wybrać się na wycieczkę rowerową. To od Ciebie oczywiście zależy, czy będziesz widoczny na mapie oraz z jaką dokładnością można będzie określić Twoje położenie.

Twórcy aplikacji (obecnie w formie webowej, ale już wkrótce również mobilnej) mają ambitne plany połączenia róznych form shared economy i stworzenia dla członków Społaczności sieci umożliwiającej im np. wspólne podróżowanie – BuddySurfing, dzięki, któremu znajdziesz partenra do podróży, wymianę domów - PlaceSurfing, dzielenie się kosztami podróży – RideSurfing, czy też działający już HostSurfing, który jest platformą pozwalającą na poszukiwanie darmowego łóżka w domu innego SGLa, w zamian za towarzystwo, czas i wymianę kulturową.

Mariusz Majewski, pomysłodawca i założyciel Społeczności, jest doświadczonym podróżnikiem. Przez lata aktywnie działał jako wolontariusz dla jednej z organizacji zrzeszających podróżników z całego świata. Zorganizował ponad 300 spotkań w 50 krajach na sześciu kontynentach. Kiedy organizacja przekształciła się w komercyjną firmę, porzucając swój charakter non-profit, postanowił założyć Fundację, aby zapewnić użytkowników, że ich czas i zaangażowanie nie zostaną kiedyś sprzedane. Lata spotkań z ludźmi na całym świecie uzmysłowiły mu jak bardzo jesteśmy do siebie podobni i jak bardzo ważne dla nas ostatecznie są relacje z innymi. Stąd powstał pomysł stworzenia Społeczności i am SGL, do której może przynależeć każdy, dla kogo inny człowiek i czas z nim spędzony stanowią niepowtarzalną wartość.

No comments:

Post a Comment